LOGO_MJ_FOOTER

Ergonomiczne krzesło

Budowa krzesła poprawiająca ergonomie pracy:

chair image
Podparcie lędźwiowe

regulowane na wysokość i głębokość, daje możliwość odpowiedniego dostosowania do krzywizny kręgosłupa. Prawidłowo dopasowane ułożenie podparcia lędźwiowego zapewnia komfortowe podparcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i odciążenie go podczas pracy.

chair image
Zagłówek

z możliwością regulacji góra - dół, oraz z regulacją kąta pochylenia, zapewnia odpowiednie podparcie głowy i odciążenie kręgosłupa w odcinku szyjnym.

chair image
Siedzisko

duże wyprofilowane, wykonane z elastycznych i wytrzymałych materiałów, zapewnia odpowiednie ułożenie ud, zapobiegające nadmiernemu uciskowi i blokowaniu przepływu krwi. Regulacja siedziska góra -dół oraz regulacja głębokości siedziska umożliwiająca zmianę pozycji siedziska do przodu i do tyłu, dają możliwość dostosowania wysokości i ułożenia siedziska względem użytkownika, w taki sposób by zapewnić mu optymalne warunki podparcia dla nóg oraz eliminuje ucisk na uda. Regulacja kąta pochylenia siedziska do przodu ustawia siedzisko w pozycji „do pracy” odciążając dodatkowo uda w pozycji siedzącej.

chair image
Oparcie

szerokie, wyprofilowane zgodnie z fizjologicznymi krzywiznami kręgosłupa, zapewnia odpowiednie jego podparcie i stabilizację. Regulacja wysokości oparcia pozwala na dostosowanie jego ułożenia, w taki sposób by jak najlepiej przylegało do całej powierzchni pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym.

chair image
Podłokietniki

regulowane na wysokość z nakładkami umożliwiającymi przesuw na boki, oraz do przodu i do tyłu, zapewniają odpowiednie, komfortowe podparcie dla przedramion co gwarantuje wygodną i ergonomiczną pracę, dodatkowo odciążają barki i kręgosłup.

chair image
Mechanizm

w zależności od modelu umożliwia dostosowanie różnych ustawień poszczególnych elementów krzesła do indywidualnych upodobań użytkownika, zapewniając tym samym ergonomiczne siedzenie m.in. dostosowanie sprężystości odchylenia oparcia i siedziska do ciężaru użytkownika, synchroniczny lub a-synchroniczny ruch siedziska i oparcia, zmianę wysokości krzesła, regulację głębokości siedziska, blokowanie mechanizmu w odpowiednich pozycjach.

Prawidłowa pozycja przy biurku w pracy

prawidlowa pozycja siedzenia
 

Kręgosłup – Głowa

Odpowiednie dostosowanie i regulacje siedziska, oparcia, podparcia lędźwiowego i zagłówka, zapewniają utrzymanie kręgosłupa oraz głowy w prawidłowej pozycji i zachowanie odpowiedniego ułożenia ciała podczas pracy siedzącej. Dynamiczne oparcie zapewnia stałe wsparcie dla kręgosłupa podczas ruchu, regulacje lędźwiowe dopasowane do krzywizn kręgosłupa powodują jego właściwe położenie i podtrzymanie.

 

Ramię – Przedramię

Podłokietniki ustawione na odpowiedniej wysokości stanowią przedłużenie biurka, gwarantują prawidłowe położenie przedramion co przyczynia się do odciążenia kręgosłupa i barków. Powstaje odpowiedni kąt między ramieniem, a przedramieniem, dzięki czemu dłoń swobodnie skierowana jest do dołu.

 

Udo – Podudzie

Siedzisko z możliwością regulacji wysokości sprawia, iż stopy opierają się pewnie i stabilnie o podłoże. Regulacja głębokości siedziska zapobiega nadmiernemu uciskowi nóg i blokowaniu przepływu krwi. Prawidłowo wyregulowane siedzisko zapewnia komfortowe, prostopadłe ułożenie ud względem podudzi oraz równoległe ułożenie ud względem podłogi.

Choroby pracowników biurowych
spowodowane błędną postawą

Pozycja siedząca dominuje w pracy biurowej. Nie wymaga ona dużego wysiłku fizycznego, lecz praca wykonywana przez dłuższy czas w tej pozycji powoduje dolegliwości bólowe i zmiany zwyrodnieniowe w narządzie ruchu, głównie w kręgosłupie. Warto pamiętać, że rodzaj i stopnień obciążenia pracowników zależy od wymiaru czasu pracy przy komputerze, stopnia trudności wykonywanych zadań, zaangażowania i znajomości obsługi programów. W czasie kontroli warunków pracy i szkoleń, zwłaszcza dla osób kierujących pracownikami, odpowiedzialnych za organizację pracy, warto rozmawiać o dolegliwościach, jakie może powodować praca w niewłaściwych warunkach, a także doradzać, jak można tym dolegliwościom zapobiegać.

Dolegliwości układu
mięśniowo-szkieletowego

Głównie jest to ból kręgosłupa w odcinku krzyżowym, lędźwiowym, piersiowym i szyjnym, który często promieniuje do kończyn górnych i dolnych. Dodatkowo mogą pojawić się takie objawy jak: sztywność karku, drętwienie rąk i nóg, osłabienie siły mięśniowej, problemy z poruszaniem się, a także bóle i zawroty głowy. Ich przyczyną jest długotrwałe napięcie mięśni lub przeciążenie kręgosłupa, prowadzące do zaburzeń funkcjonowania krążków międzykręgowych, popularnie nazywanych dyskami.

Zakrzepica żył

Uczucie ciężkich nóg pojawiające się po wielogodzinnej pracy za biurkiem wskazuje na chorobę zawodową, jaką jest zakrzepica żył. Charakteryzuje się ona powstawaniem skrzeplin w naczyniach krwionośnych, które utrudniają lub blokują przepływ krwi. Jest to schorzenie bardzo rozpowszechnione. Nieleczona zakrzepica prowadzi do poważnych, zagrażających życiu powikłań.
Choroba najczęściej dotyczy podudzi, ale może obejmować także uda i biodra.

Zespół cieśni nadgarstka

Schorzenie wywołane długotrwałym uciskiem na nerw pośrodkowy, który przebiega przez kanał nadgarstka. Przyczynami są ciągłe, powtarzające się ruchy dłoni i ​nieprawidłowe ułożenie ręki podczas pracy przy biurku.​ Charakterystyczne objawy zespołu cieśni nadgarstka to: mrowienie i drętwienie palców, osłabienie mięśni dłoni, ograniczenie ruchów i problem z trzymaniem przedmiotów.