LOGO_MJ_FOOTER

Zmiany w przepisach dotyczących BHP na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe

W Polsce będą obowiązywać zmiany w przepisach dotyczących BHP na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe, przy których pracownicy operują więcej niż 4 godziny dziennie. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, przedsiębiorcy zobowiązani są do dostosowania stanowisk pracy do nowych standardów do 18 maja 2024 roku.

Według najnowszych przepisów, bezpieczne stanowisko pracy z monitorem ekranowym wymaga odpowiedniego stołu oraz ergonomicznego krzesła. W przypadku krzesła biurowego, zaleca się wybór modelu wyposażonego w pięcioramienną podstawę z kółkami jezdnymi, umożliwiającą swobodne poruszanie się. Istotne jest także, aby krzesło było regulowane pod względem wysokości siedziska, oparcia, a także posiadało podłokietniki – najlepiej także regulowane. Wszystko po to, by zapewnić pracownikom możliwość przyjęcia prawidłowej i ergonomicznej pozycji podczas wykonywania obowiązków oraz uniknąć wielu schorzeń związanych z pracą przed komputerem.

W naszym asortymencie dostępnych jest wiele ergonomicznych krzeseł obrotowych. Wystarczy je dopasować do swoich indywidualnych preferencji oraz przestrzeni – sprawdź tutaj!